Nem viccel Trump: ez az ország már retteg az új amerikai elnöktől
Az új amerikai elnök hamar megmutatta, hogy az Egyesült Államok érdekeit képviseli.
Kína munkacsoportot hoz létre az Egyesült Államokkal közösen a félvezető cégek problémáinak megoldására.
A kínai chip gyártók csütörtökön repeshettek az örömtől miután kiderült, hogy amerikával valamiféle közös megoldáskeresés indult el az ellátási lánc biztonságát és a kereskedelmi korlátozások kérdéseit illetően.
A CSIA csütörtökön jelentette be az új partnerséget, és máris azt feltételezik, hogy Biden elnök enyhítheti a kínai félvezető vállalatokkal szembeni kereskedelmi korlátozásokat a globális chiphiány csökkentése érdekében. A döntés a Huawei Technologies és a Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) javát szolgálná.
A több hetes tőzsdei merülés után a kínai technológiai vállalatok felrázta a hír. A CSIA együttműködést köt az amerikai technológiai cégekkel az ellátási lánc problémáinak és korlátozásainak enyhítése érdekében.
A munkacsoport tíz félvezető cégből áll, évente kétszer terveznek ülésezni az ipari problémák, a szellemi tulajdon, a kereskedelempolitika és a titkosítás megoldása érdekében.
A jelentést követően egy hongkongi aktivitás szinte azonnal felpörgette a helyi vállalkozások részvényeit. Az optimizmus átterjedt Európára is, ahol a technológiai részvények 1,4 százalékot emelkedtek a CSIA bejelentésére.
A munkacsoport létrejötte a kínai és az amerikai félvezető vállalatok között várhatóan elősegíti a ,,mélyebb kölcsönös megértést és bizalmat”.
Ennek ellenére Deng hamar megjegyezte, hogy a Biden-kormány nem fogja feloldani a korábbi Trump-kormány Kínára kihegyezett egyes technológiák kulcsfontosságú tilalmát. Az elmúlt évben a félvezetők hiánya miatt világszerte csökkent a gyártás a nagy autógyárak körében. A hiány széles körben elterjedt, rengeteg technológia alapú iparágat az elektronikától az orvostechnikai eszközökön át a hálózati berendezésekig érintett.
Bár az ellátási lánc megszakadása főleg a világjárványból ered, a Trump-kormány még a vírust megelőzően korlátozta a Huawei Technologies, a ZTE és más kínai cégek chipjeit, mely ezek együttes összetevők kombinációjaként világméretű hiányt eredményezett.